• O nás

• Súkromná materská škola Michalská bašta 21 v Nových Zámkoch poskytuje profesionálnu starostlivosť pre všetky deti vo veku od 2- 6 rokov , a pre deti s pokračovaním povinného predprimárneho vzdelávania.

Je otvorená deťom rôznych národností, čím vytvára prirodzené podnetné prostredie a priamy kontakt s cudzím jazykom.

Vo svojej koncepcii vychádza z moderných filozofických smerov a pedagogiky Márie Montessori.

Zakladá na plnom odomknutí ľudského potenciálu a namiesto metód príkazov dáva deťom voľnosť v bezpečných hraniciach pri objavovaní sveta.

Učenie sa tým stáva pre dieťa vzrušujúcim objavovaním, ktoré vedie ku koncentrácií, sebadisciplíne, silnej motivácií napredovať a láske k učeniu. Vzdelávací proces vedú skúsení Montessori sprievodcovia, ktorí si zakladajú na rešpektujúcom prístupe.

V našej škôlke vás čaká:

• individuálny prístup
            • zážitkové učenie
            • rodinné prostredie
            • napredovanie vlastným tempom
            • pobyt vonku za každého počasia
            • krúžková činnosť
            • hudobná príprava, hra na hudobných nástrojoch
            • tvorivé aktivity – pečenie, varenie, pletenie, šitie, vyšívanie, arteterapia, ...
            • vlastná zeleninová záhradka
            • návštevy galérie, divadla a iných kultúrnych podujatí s deťmi od 2,5 roka